Hall of Fame Members

 



1992

Judy Morrin Lee

1968

Frank Pulio

1966

Steve Rammel

1986

Andy Tighe

1970

1985 Boys Soccer Team


                                                                                                                                                                                 

1993


David Bogacki

1970

Mark Reid

1968

Jill Rooney

1983

Wayne Young

1966

1967-1968 Wrestling Team


                                                                                                                                                                                 

1994

Pamela Brown

1979

Bill Geitz

1968

Peg Flannery Longley

1968

John Ridinger

1982

1982 Boys Soccer Team


                                                                                                                                                                                 

1995

Caesar Campana

1972

Bob Holdstein

1972

Sally Jordan

Coach

Bob Oldt, Jr.

1970

1967 Field Hockey Team


                                                                                                                                                                                 



1996



Jack Altersitz

1968

Diana Demianenko

Coach

Greg McLean

1971

Lois Holmes Young

1969

1983-84 Girls Swim Team


                                                                                                                                                                                 

1997

Jill Stewart

1985

Cindy Jones Cobb

1990

Mike Perrone

1981

Shane Paynter

1979

1978 Boys Tennis Team

 

                                                                                                                                                                                 

1998

Debbie Clifford

1972

Jean Phelps

1974

Mary Schwerzler

1985

Daryll Bagby

1979
1987 Girls Soccer Team  
                                                                                                                                                                                 
1999

Kathryn Hensinger

1989

Carol Brown-Hensel

1964

Joseph Russo

1976

Doreen Love

1977
1980 Golf Team  
                                                                                                                                                                                 
2000

Wally Holdstein

1968

Donna Martello

1975

Dave Postoll

1983

Lisa Owen

1988
 1974-1975 Girls Basketball Team
                                                                                                                                                                                 
2001

Don Ehrman

1967

Becky Creedon

1994

Jim Ridinger

1968

Kelly Malinoski

1996
1996 Girls Softball Team  
                                                                                                                                                                                 
2002

Peg Page

1979

Tim Petrillo

1996

Jeff Schmidt

1982

Buddy Verfaillie

1974
1996 Girls Field Hockey Team  
                                                                                                                                                                                 
2003

Guy Killen

1974

Juliet Lancaster

1994

Shane  Mertz

1997

Karen Wadding

1979
1979 Boys Soccer Team  
                                                                                                                                                                                 
2004

Cindy Kapp Mendenhall

1977

Catherine Kinsley

1992

Cameron Atkinson

1999

Heather Haigh

1997
1995-1996 Boys Basketball Team  
                                                                                                                                                                                 
2005

Nancy Ballistreri

1976

David Smith

1977

John Cobb

1982

David Murnane

2000
1999 Girls Soccer Team  
                                                                                                                                                                                 
2006 Andrew Gordon 1968
Summer Conaway Lorman 1996
Veronica McGinniss 1998
Valerie Reichert McClung 1977
1999-2000 Wrestling Team  
                                                                                                                                                                                 
2007 Bill Pinto 1975
Eric Wyzykowski 2001
Chris Cooper
2001
Jim Rollins
2001
1986 Girls' Tennis Team
 
                                                                                                                                                                                 
2008 Gary Dunda 1993
Mike Herbst 1999
Jason Morrell
2001
Tim Potter
2001
2002 Football Team
 
First Ever Contributor Award - Don Wagner
                                                                                                                                                                                 
2009 Nicholas Brandemarti 1997
Kevin Brockway 1979
Brent Kintzing
2000
Kevin Overton
1981
2003 Football Team
 
                                                                                                                                                                                  
2010 William J. Maschke 1990
Theresa Ireland Baxter 1972
Edward Rogan
1969
Heather Watson Clendaniel
1990
2004 Football Team
2004
                                                                                                                                                                                  
2011 Brenda Antinore 1978
Judith Brown 1973
Peter Kelly
Coach 1980s and 1990s
Anthony Scirrotto
2005

1992 Girls Track


                                                                                                                                                                                 
2012 Mike Page   1977
Mark Dixon 1981
Chelsea Cipriani 2004
Jake Brownell 2005
1998-1999 Girls Bowling
                                                                                                                                                                                 
2013 Carol Jankauskas Max 1979
John Wagner 1972
Jen Geitz Reed 1994
Jim DeLucas 1984

1995-1996 Wrestling Team


                                                                                                                                                                                  
 2014  Tim Cammarota Soccer Coach 1990-2009
 John Craig 1997
Jenna Lindsay Jakubowski  2008
Steve Jakubowski 2008
2003 Field Hockey Team

                                                        Contributor Award - Jerry Gehman

                                                                                                                                                                                  
 2015 Janette Freeberg-Sailor 1997
Daniel Batdorf 2007
Jessica Mills 2005
Kevon Brown 2009
 1999 Boys Track & Field Team
                                                           Contributor Award - William Moore
 ​                                                                                                                                                                                 
 2016  Matt Moore 1977
Kevin Wittmeyer 1996
Jason Wood 1997
Meghan McGlinchey 2009
2009-2010 Wrestling Team
 
                                                                                                                                                                                  
 2017 Fred McColl 1979
Suzanne Stipp Press 1982
Bob Byatt Boys Basketball Coach
1991-2004
Rachel Mehaffey Shappell 2008
2009 Boys Soccer Team


 

Website by SchoolMessenger Presence. © 2017 West Corporation. All rights reserved.